Pátrací akce po pohřešované houbařce měla úspěšný konec

VIDŽIN – Policisté na tísňové lince 158 přijali včerejšího dne před dvanáctou hodinou oznámení o pohřešování ženy, která se ztratila v lese nedaleko obce Vidžín na severním Plzeňsku. Manželský pár se v ranních hodinách vydal do lesa na houby, ale kolem jedenácté hodiny se během malé chvilky ztratila oznamovateli jeho třiasedmdesátiletá manželka. O události informovala policejní mluvčí Eva Červenková.

Manžel se ještě hodinu sám pokoušel v lese svou ženu najít, ale poté se rozhodl přivolat pomoc. Na základě oznámení se během chvíle rozběhla pátrací akce po pohřešované ženě, u které byla vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu obava o její život. Do pátrací akce se zapojili, záchranné složky jak z Plzeňského, tak i z Karlovarského kraje, neboť les se nachází na hranici těchto krajů. Policisté z obvodních oddělení, dopravní policisté, hasiči i drony přes dvě hodiny pátrali po pohřešované ženě, kterou nakonec našla hlídka dopravní policie poblíž jedné vesnice asi kilometr od místa ztracení. Naštěstí pátrání v tomto případě mělo šťastný konec. Pohřešovaná žena byla v pořádku nalezena, bez zranění, ale někdy se může stát, že pátrání nebude tak úspěšné a pohřešovaným lidem může jít o život.

I v souvislosti s tímto případem a začínající houbařskou sezónou policisté doporučují několik základních rad při pohybu v přírodě a neznámém terénu.

Před samotným výletem do přírody zhodnoťte váš aktuální zdravotní stav a své síly, aby vám nedošly třeba při návratu zpět. Mějte u sebe nabitý mobilní telefon a případně si do něj stáhněte aplikace, které vám pomohou s orientací v terénu.

Vezměte si s sebou drobnou svačinu a malé pití. Vhodně se oblečte dle aktuálních povětrnostních podmínek a sledujte předpověď počasí v dané lokalitě. Dejte vždy někomu z blízkých vědět o vašem výletu, a pokud je to možné, nechoďte na delší procházky sami. Své blízké mějte vždy ve svém dohledu.