Tragédie při seskoku z letadla: Parašutista nepřežil pád z výšky

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

STRAKONICKO – V pondělí v podvečer došlo na Strakonicku k neštěstí. Při cvičných seskocích zde zemřel parašutista. Muž svým zraněním podlehl ještě před příjezdem záchranářů. Proč k tragédii došlo, aktuálně vyšetřují policisté.

K tragické události došlo v pondělí 16. října 2023 ve čtvrt na šest večer. Neštěstí se stalo nedaleko letiště ve Strakonicích. „Při cvičných seskocích na přesnost, za dosud nezjištěných okolností, došlo k pádu, při kterém jednapadesátiletý muž následkům zranění na místě podlehl,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Informaci nám potvrdila mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová. „Prvním na místě byla posádka Rendez-vous s lékařem. Ten bohužel musel konstatovat smrt, neboť muž utrpěl závažná poranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl ještě před příjezdem záchranářů, kteří pro něj nemohli už nic udělat,“ sdělila mluvčí záchranářů.

Příčiny pádu jsou předmětem dalšího vyšetřování. „Událostí se zabývají strakoničtí kriminalisté a Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ dodala Schwarzová.