V pátek třináctého dopadli čtyři hledané osoby

Foto ilustrační: Tomáš Branda

PLZEŇ – Páteční dny v kalendářním roce, které nesou ve svém datu číslo 13, jsou pro mnohé symbolem neúspěchu, neštěstí a smůly. Pro některé osoby v hledáčku státní policie byl tento den skutečně nešťastný. Strážníci Městské policie Plzeň dle svého vyjádření naopak slavili úspěchy, když čtyři z nich našli a postavili čelem vlastní zodpovědnosti.

První osobou, která neunikla pozornosti strážníků Městské policie Plzeň byl pětačtyřicetiletý muž, u kterého se lustrací jeho totožnosti potvrdil právní zájem státní policie. Druhý hříšník se ani nepokoušel někam ukrýt, protože šedesátiletý muž seděl přímo na náměstí Republiky, a i tento dotyčný byl v hledáčku státní policie. Z celostátního pátrání si obličej pětačtyřicetileté ženy strážníci dobře pamatovali, a tak povšimnout si jí na Americké ulici už nebylo nic složitého.

Posledním ze čtveřice hledaných byl šestačtyřicetiletý muž, kterého strážníci městské policie odhalili při kontrole jeho provizorního nocležiště. Všichni čtyři byli předáni k rukám státní policie a naše hlídky se přesvědčily o tom, že třináctka je pouze číslo.