Na Prachaticku havaroval senior na babetě. Letěl pro něj vrtulník

Dopravní nehoda babetisty ve Vlachově Březí (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – (AKTUALIZOVÁNO) K vážné dopravní nehodě došlo ve středu v odpoledních hodinách ve Vlachově Březí na Prachaticku. Havaroval zde z dosud nezjištěných příčin řidič babety. Utrpěl vážná zranění, s nimiž byl letecky transportován do nemocnice.

Nehoda se stala ve středu 8. listopadu 2023 po šestnácté hodině ve Vlachově Březí. „Řidič motocyklu JAWA BABETTA 210 z přesně nezjištěných příčin s motocyklem havaroval. Při dopravní nehodě řidič utrpěl vážná zranění, se kterými byl prvotně ošetřen na místě rychlou záchrannou službou, a poté letecky transportován do nemocnice,“ popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak informovala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová, na místo byly vyslány dvě posádky z Prachatic a povolán byl také vrtulník. „Při našem příjezdu byl senior v bezvědomí, záchranáři mu zavedli žilní vstup, zajistili dýchací cesty a napojili na umělou plicní ventilaci. Následně byl letecky transportován na ARO českobudějovické nemocnice,“ upřesnila mluvčí záchranářů.

Policisté na místě dále zjistili, že řidič neměl na hlavě připevněnou bezpečnostní přilbu. Tu měl uloženou po celou dobu jízdy v zadním koši motocyklu. „Orientační dechová zkouška nemohla být vzhledem ke zdravotnímu stavu u řidiče provedena, a proto byl nařízen odběr žilní krve,“ dodala policejní mluvčí.

Příčinu pádu a jeho zdravotní následky nelze v tuto chvíli určit. Zda šlo o dopravní nehodu, nebo pádu z babety předcházely zdravotní obtíže ukáže další vyšetřování.

Dopravní nehoda babetisty ve Vlachově Březí (zdroj Policie ČR)
Dopravní nehoda babetisty ve Vlachově Březí (zdroj Policie ČR)