VIDEO: Pelhřimov a Pavlov spojuje nová cyklostezka

Nadšen z nové cyklostezky je i místostarosta Zdeněk Jaroš. Foto: Město Pelhřimov

PELHŘIMOV – Síť cyklostezek v okolí Pelhřimova je bohatší o další stezku, tentokrát vedoucí směrem na Pavlov. Cyklisté a chodci se tak mohou bezpečně vydat z města i jižním směrem, a přitom si vychutnat malebnou krajinu okolo říčky Bělé.

Cyklostezka měří přes tři kilometry a vede z Polního Dvora do Pavlova. Cyklisté se teď mohou vyhnout rušné silnici na Rynárec. Chodci zase ocení, že na trasách Pelhřimov, Rynárec, Horní Cerekev, Počátky a Žirovnice stezka křižuje silnici III/11244 přímo v místě autobusové zastávky. Stezka zároveň navazuje na turisticky značené cesty a dá se po ní dostat do Vokova i Rynárce.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„S novou cyklostezkou jsme absolutně spokojeni a dle pozitivních ohlasů zajásali i lidé z Pelhřimova a okolí. Dříve museli jezdit na kole či chodit pěšky do práce a za službami po frekventované silnici. Po této trase se nyní dostanou bez obav tam, kam potřebují, a navíc si užijí krásu okolní přírody,“ říká místostarosta Pelhřimova Zdeněk Jaroš. Při budování cyklostezky se myslelo i na chodce, směrem od Stanice technické kontroly v Pelhřimově vznikl kvůli jejich bezpečnosti nový chodník.

Vzhledem k podzimní nepřízni počasí chce město cyklostezku slavnostně otevřít až na jaře příštího roku. „Součástí bude samozřejmě bohatý doprovodný program, tak jak tomu bylo při otevření cyklostezky u rybníka Stráž,“ dodává místostarosta. O termínu otevření budou občané včas informováni.

Foto: Město Pelhřimov