O nový řidičák si můžete ve Zlíně požádat i elektronicky

Ilustrační foto

ZLÍN – Webová aplikace statutárního města Zlína, Portál občana, se dál vylepšuje. Lidé na něm nově naleznou odkaz, jehož prostřednictvím je možné požádat o vydání nového řidičského průkazu bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku.

„Řidiči, kterým skončila platnost průkazu, případně přišli o něj kvůli krádeži nebo změnili osobní údaje, tak dostali jedinečnou možnost ušetřit čas a bezprostředně na novinku zareagovali. Pracoviště registru řidičů magistrátu obdrželo jen za týden od spuštění systému na 40 elektronických žádostí,“ uvedl vedoucí Odboru občansko-správních agend Antonín Šrajer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Lidé využívající zlínský Portál občana se v budoucnu mohou těšit i na další vylepšení. „Plánujeme rozšíření funkcí portálu. Mezi chystané změny budou patřit například žádosti o junior pas, uvažujeme také o nahlížení do některých typů elektronických spisů. Další zajímavou možností bude i propojení s mobilním rozhlasem,“ nastínil tajemník města Zlína Tomáš Lang.