Dvakrát zadržený senior během jednoho dne! Řídil s zákazem řízení a projel na červenou

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Nadvakrát během jednoho dne zadrželi pražští policisté neukázněného pětasedmdesátiletého muže! Senior řídil auto, ačkoliv měl zákaz řízení všech motorových vozidel. Poprvé nebyl připoután, podruhé projel křižovatku na červenou a nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi. O události informoval mluvčí Jan Rybanský.

Muž jel ve čtvrtek 9. listopadu kolem půl jedné odpoledne po Jeremiášové ulici a nebyl připoutaný bezpečnostním pásem. „To byl hlavní důvod kontroly, ta však nakonec odhalila i skutečnost, že muž za volantem neměl co dělat, neboť má na půl roku vysloven zákaz řízení, který mu měl skončit počátkem března příštího roku,“ uvedl Rybanský. Pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání byl muž předveden na policejní služebnu k dalším úkonům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zhruba za šest hodin od prvního zadržení se na stejné policejní služebně a ve stejném složení všichni potkali znovu. Senior po propuštění totiž opět sedl za volant a vyrazil do ulic. „Na křižovatce ulic Jeremiášova a Radlická projel na červenou, což neuniklo stejné hlídce policistů, a řidiče ten den zastavila podruhé a podruhé také předvedla na služebnu,“ doplnil policejní mluvčí.