VIDEO: Policisté dohlíželi na dálnicích. Stovka řidičů udělala nějaký přestupek

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Začátkem týdne se na dálnicích D1 a D2 konala dopravně bezpečnostní akce, do které byly zapojeny na čtyři desítky dopravních policistů. Kromě dopravních hlídek monitoroval provoz na dálnici ze vzduchu i vrtulník Letecké služby PČR.

V pondělí a v úterý se během dopravně bezpečnostní akce policisté na vytížených dopravních tepnách například zaměřili na nesprávné předjíždění nebo i na nevěnování se řízení. Kromě toho policisté při namátkových kontrolách ověřovali, zda šofér či provozovatel vozidla nemá v centrální evidenci přeplatků a nedoplatků záznam o neuhrazené předešlé pokutě. Při úterní akci bylo zjištěno celkem devět nedoplatků v částce 12 tisíc korun. Všichni řidiči zjištěné nedoplatky dodatečně uhradili. Při úterní akci hlídky odhalily na dálnicích i 14 nesprávně předjíždějících řidičů nákladních automobilů. Jednalo se o cizince, kteří nerespektovali dopravní značení zákaz předjíždění pro nákladní automobily. „Dohromady jim byly uloženy kauce v částce přes 120 tisíc korun. Přistiženým šoférům navíc ve správním řízení hrozí až desetitisícová sankce a roční zákaz řízení,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pozornosti policistů na dálnici D1 neušla ani přetížená jízdní souprava. Při nízko-rychlostním kontrolním vážení bylo zjištěno překročení největší povolené hmotnosti téměř o 4 tuny. Řidič na místě zaplatil pokutu 6000 korun. Mnohem větší sankce ale čeká na provozovatele ve správním řízení. Se správním řízením musí počítat i dva cizinci, kteří si dálnice poblíž Brna spletli se závodní dráhou. Radar služebního vozidla oběma naměřil rychlost přes 200 kilometrů v hodině. „Oba řidiči na místě zaplatili desetitisícovou kauci. Za vysoké překročení rychlosti jim navíc hrozí pětibodové ohodnocení, tučná pokuta a zákaz řízení,“ dodal Vala.