Vandal se sám přihlásil

Ilustrační foto

PLZEŇ – Plzeňští policisté už znají totožnost muže, který v pondělí zlomil nově zasazenou lípu na plzeňském Masarykově náměstí. Vandal se sám přihlásil poté, co se jeho fotografie z kamerového záznamu objevila v médiích. Svým jednáním způsobil škodu šestnáct tisíc korun.

Lípu u příležitosti oslav 105. výročí založení Československa zasadili představitelé města 25. října. Tu původní museli porazit, protože uschla. Důvodem bylo to, že si jí lidé pletli s pisoárem, stejně jako psi, kteří k ní chodili močit. Policisté zveřejnili snímek, na kterém je vandal zachycen, a požádali veřejnost, aby se jim ozvali ti, kteří muže na snímku poznají. Pachatel se nakonec během krátké chvíle dostavil osobně na obvodní oddělení policie a k vandalství se přiznal.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Svým jednáním způsobil muž škodu 16 tisíc korun,“ sdělila médiím policejní mluvčí Michaela Raindlová. Vandalovi hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Podle policistů muž zničil strom u Památníku národního osvobození a sochy T. G. Masaryka.