Požár zničil dřevěný likusák v obci Jaroslavice na Znojemsku

foto: HZS JMK

ZNOJMO – K požáru dřevostavby v obci Jaroslavice vyjíždělo v neděli před sedmou hodinou ranní  pět jednotek hasičů. Při příjezdu prvních jednotek byla budova již plně v plamenech, už z dálky bylo vidět plameny a kouř. Při požáru se nikdo nezranil.

V neděli ráno plameny zachvátily dřevěný likusák v obci Jaroslavice na Znojemsku. Budova o velikosti 11-krát 18 metrů byla při příjezdu prvních jednotek již plně v plamenech. Do boje proti plamenům hasiči nasadili postupně čtyři vodní proudy. Ochlazovali také vedlejší objekt. Oheň dostali pod kontrolu za půl hodiny. Velitel zásahu si povolal na místo bagr k rozhrabávání doutnajícího dřeva. Požár zcela uhasili po 10. hodině. „Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 800 tisíc korun. Hasiči svým zásahem zachránili majetek za 3 miliony korun,“ popsal mluvčí hasičů Petr Příkaský. Příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru se nikdo nezranil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.