FOTO: Hromadná nehoda v Ostravě: Zranilo se 6 lidí, někteří byli zaklínění

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Napilno měly ve večerních hodinách složky IZS. V Ostravě zasahovaly u hromadné nehody s šesti zraněními. Lidé byli zaklínění, jeden člověk utrpěl vážná zranění.

Nehoda se stala v neděli 11. února před desátou hodinou večerní na ulici 28. října v Ostravě. Na základě předběžně zjištěných informací Policie České republiky vyplývá, že pětadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia jel po vedlejší ulici Novinářská směrem ke křižovatce s ulicí 28. října. „Zřejmě nerespektoval dopravní značení a nedal přednost v jízdě vozidlům, která jela po hlavní komunikaci,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková. Následoval střet s vozidlem Toyota, které náraz odhodil do protisměru, kde se srazilo s jedoucím vozidlem Škoda Citigo.

Ošetřili celkem šest lidí

Řidiči se podrobili dechovým zkouškám na alkohol s negativními výsledky. Po dobu nezbytně nutnou byla na místě omezená doprava. Tramvaje začaly jezdit o půlnoci. „V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví,“ uzavřela Michalíková.

Na místo vyjely tři posádky rychlé zdravotnické pomoci a lékařské rendez-vous. Záchranáři ošetřovali celkem šest účastníků nehody. V jejich péči skončilo pět mužů a žena, ve věkovém rozpětí čtyřiadvacet až čtyřiapadesát let. „Všichni pacienti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života, se zdravotníky komunikovali,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Čtyřiatřicetiletý muž utrpěl těžké zranění v oblasti hrudníku a pánve. Ostatní účastníci byli ošetřeni s poraněními hlavy, končetin, či příznaky otřesu mozku, přičemž jejich zranění byla středně těžká. Po poskytnutí přednemocniční  péče tři z nich putovali na urgentní příjem Městské, a dva do Vítkovické nemocnice. „Těžce zraněného týmy předaly do ostravského traumatologického centra,“ uzavřel Humpl.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasiči museli vyprošťovat

K nehodě zamířily jednotky hasičů ze stanice Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Přívoz. Hasiči po příjezdu na místo  zajistili všechna havarovaná vozidla proti požáru, současně pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, odtrhli dveře jednoho z vozidel a  pomocí páteřové desky vytáhli dva zraněné. Další čtyři lidé byli při příjezdu hasičů mimo havarovaná vozidla. Jednotky pomohly s naložením havarovaných aut na vozidla odtahové služby a následně komunikaci zprovoznili a uklidili.