Shromáždení a pochod Na podporu Ukrajiny a proti strachu připomene dva roky od začátku ruské agrese

Ilustrační foto

OLOMOUC – 24. února 2022 ráno Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Počátek největšího vojenského konfliktu v Evropě od konce druhé světové války připomene v sobotu 24. února shromáždení a pochod Na podporu Ukrajiny a proti strachu v Olomouci.

V sobotu 24. února se na Horním náměstí v Olomouci od 17:00 do 19:30 hodin uskuteční shromáždění a pochod „Na podporu Ukrajiny a proti strachu“ v rámci akcí Dne za Ukrajinu. Ten připomíná druhé výročí ruské agrese proti Ukrajině. „Od 14:00 budou k dispozici tematické prodejní stánky a výstava fotografií. Těšit se můžete na autogramiády autora sbírky básní Jiřího Rybišára a autora knihy Dům s chimérami Michala Prieznitze,“ zve na akci Richard Kováč ze spolku Člověčina v Olomouci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Také si budete moci prohlédnout fotografie Olomoučanky Jany Kloučkové Kudrnové a dalších autorů. K vidění budou rovněž artefakty přivezené z Ukrajiny, včetně vlajky z Avdijivky. Výtěžek z akce bude věnován na konto humanitární společnosti Člověčina.

Sraz pro pochod se svícemi je v 17 hodin u Informačního centra na náměstí. Poté se můžete těšit na vystoupení skupiny Korále, se kterou zazpívá i Kateryna Bobrovská. Organizátoři vyzývají, abyste si s sebou vzali ukrajinské vlajky.

Pořadatelem akce je zapsaný spolek Člověčina, spolupořadateli jsou Institut paměti národa a ukrajinský spolek Ščedryk.