Do kina či na bazén zadarmo. Město Prostějov odmění dobrovolné dárce krve

Darování krve
Darování krve, Ilustrační foto

PROSTĚJOV – Město Prostějov se rozhodlo, že bude aktivně motivovat stávající i budoucí dobrovolné dárce té nejcennější tekutiny na světě. Dárci tak za deset a více odběrů v nemocnici dostanou permanentky na volný vstup do kina, na bazén či do sauny.

Vedení města včera, ve čtvrtek 22. února, předalo řediteli prostějovské nemocnice AGEL a zástupcům hematologicko – transfúzního oddělení dárkové karty na filmová představení v kině a permanentky do Aquaparku Koupelky, na koupaliště Vrahovice, do městských lázní a do sauny. Prostějovští radní za tímto účelem vyčlenili 153.700 korun. „S Nemocnicí Agel jsme se dohodli, že v rámci zjednodušení procesu budou tyto poukázky dárcům předávány přímo nemocnicí s informací, že se jedná o dar od města a také nemocnice bude o této podpoře informovat,“ vysvětlil primátor města František Jura. Krev totiž nelze přes veškerý vědecký pokrok jakkoliv nahradit. Darování krve je proto jedinečným darem člověka člověku, dárce „vstupuje“ do léčby nemocného a umožňuje tak zachránit ohrožený život.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dárkové poukazy a permanentky