Během Velikonoc rozdali policisté pokuty v hodnotě více než půl milionu, nejčastěji za rychlost

foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Během svátečního víkendu probíhala na jihomoravských silnicích dopravně bezpečnostní akce. Během ní policisté zkontrolovali přes tři tisíce vozidel. U čtyř stovek kontrol pak zjistili nějaké nedostatky, za které  rozdali pokuty v celkové hodnotě převyšující půl milionu korun.

Během dopravně bezpečnostní akce o Velikonocích šlo u kontrolovaných řidičů nejčastěji o překročení nejvyšší povolené rychlosti, technický stav vozu, nesprávný způsob jízdy nebo nepoužívání pásů. Důraz byl kladen také na kontroly alkoholu za volantem. Během akce odhalili pod vlivem alkoholu devět řidičů. Jedním z prvních byl v pátek časně ráno devětadvacetiletý muž, kterého policisté zastavili v dodávce na Tišnovsku. Po pozitivní dechové zkoušce s výsledkem téměř jedno promile alkoholu policistům přiznal, že na zelený čtvrtek vypil 26 zelených piv. Při noční nehodě ze soboty na neděli se při nárazu do sloupu veřejného osvětlení zranil i podnapilý cyklista v Předklášteří.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

I přes probíhající akci však nemálo řidičů o Velikonocích také bouralo. „Policisté od pátku do pondělní půlnoci šetřili v Jihomoravském kraji 34 nehod, u dalších 44 nehod pomáhali s vyplněním euro formuláře. U pěti nehod sehrál svou roli i alkohol,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Nejvážnější nehoda se odehrála v neděli kolem půl jedné ráno v brněnské ulici Sportovní. Řidič osobního Audi najel do oploceného staveniště, kde naboural do traverzy. Při nárazu bohužel utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Jeho další dva spolujezdci byli se zraněními převezení do nemocnice. Nehody se však nevyhýbali ani motorkářům, kterých díky teplému počasí také vyjelo na silnice více. Hned dvě havárie se zraněním motorkářů se udály v Sokolnicích, první v pátek odpoledne a druhá v neděli.