Požár zachvátil rodinný dům v Leskovci, obyvatelku dostali ven sousedé

Foto: HZS ZK

VSETÍNSKO – Na šest jednotek hasičů se včera před devátou večer sjelo do Leskovce na Vsetínsku. Plamy se tu šířily rodinným domem a vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Kouř viděli sousedé, kteří událost oznámili na tísňovou linku a obyvatelce domu pomohli ven ze zakouřeného prostoru. „Hasiči měli během krátké chvíle požár, ke kterému došlo v přízemí domu, pod kontrolou. Poté prostory kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Taktéž odvětrali hustý kouř, který se linul téměř celým domem,“ vylíčila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena, která byla v době požáru uvnitř domu a nadýchala se kouře, skončila v péči záchranářů. Ti ji po ošetření odvezli do nemocnice. V domě se nacházely i dvě kočky, které hasiči vynesli ven.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který šetřením zjistil, že k požáru došlo ve spíži vedle kuchyně. „Příčinou byla technická závada na elektroinstalaci lednice, která se v místnosti nacházela. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun,“ dodala Javoříková.

Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK