Na Jindřichohradecku se střetl kamion s dodávkou

zdroj HZS Jihočeského kraje

JINDŘICHOHRADECKO – Vážná nehoda se stala v úterý odpoledne na Jindřichohradecku. Střetl se zde nákladní automobil s dodávkou. Nehoda si vyžádala zranění u dvou osob. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

K nehodě došlo v úterý 21. května po jedné hodině odpolední u Kardašovy Řečice. „Jindřichohradecká profesionální jednotka hasičů vyprostila jednu osobu, provedla protipožární opatření u obou aut a nehodu předala policistům k šetření,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Záchranáři podle slov mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzany Fajtlové měli v péči dva účastníky nehody. „Jeden z řidičů utrpěl lehké poranění hrudníku a byl převezen na urgentní příjem jindřichohradecké nemocnice. Druhý zůstal po nárazu ve voze zaklíněn. Po ošetření byl s lehkým poraněním dolní končetiny transportován traumatologii českobudějovické nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů.

zdroj HZS Jihočeského kraje
zdroj HZS Jihočeského kraje
zdroj HZS Jihočeského kraje