OSTRAVA – Hrabůvka je zase o něco hezčí. Parková plocha u polikliniky se z nevzhledného prostoru proměnila v klidovou zónu, které dominuje unikátní vodní plocha s lehacími platy ze dřeva.
V místě již klíčí semínka nového trávníku kvést zde budou i trvalky, v místě neschází ani keře a stromy. Autoři projektu nezapomněli ani na nové posezení a osvětlení. Nová vodní plocha má zásadně zlepšit klima. Do vodní nádrže tečou vody, které jsou posbírané z průsačných zpevněných povrchů parkové plochy v rámci šetrného nakládání s vodou. „Čištění nádrže mají na starosti rostliny, a také pomůže cirkulace vody,“ konstatovala Hana Tichánková, náměstkyně primátora Ostravy. V místě pokvetou narcisy, krokusy, tulipány nebo okrasný česnek. Neschází ani, orobinec, puškvorec, žabník, ostřici, tužebník, kosatce, vrbinu, mátu, šmel, kypreje či krvavec a mnohé další.
Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.
Práce začaly loni v dubnu a hotov bylo letos v květnu. Zhotovitelem projektu byla městská společnost Ostravské městské lesy a zeleň. Práce započaly v září loňského roku a dokončeny byly v květnu roku 2024. Náklady na realizaci parkové plochy činí takřka 27 milionů korun. Část projektu byla financován prostřednictvím Fondů Evropských hospodářských fondů a Norska, výše dotace z Norských fondů činí 14,4 milionů korun.


