Každý den prohlídka. Prázdninové okruhy v Prostějově letos nabízejí novinku

Národní dům v Prostějově, foto Wikimedia Commons

PROSTĚJOV – Radnice, věž, historické centrum, Národní dům, kostel Povýšení svatého Kříže i Prostějov židovský. Všechny tyto okruhy budou moci obyvatelé a návštěvníci města absolvovat i o letošních letních prázdninách. K nim přibývá také jedna novinka, a tou jsou červencové komentované prohlídky zámku na Pernštýnském náměstí.

„Každý den od 1. července do 30. srpna je pro zájemce připravena některá z našich komentovaných prohlídek. Snažíme se, aby byla nabídka pestrá a zahrnovala jak tradiční pamětihodnosti, tak i okruhy spojené s historií města,“ připomněla 1. náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová. Na některé prohlídky je třeba objednat se předem, jiné lze navštívit bez objednání. Okruh Po starých prostějovských hřbitovech, který byl do nabídky zařazen v loňském roce, je specifický tím, že zahrnuje návštěvu botanické zahrady. Ta navíc slaví v letošním roce 90 let od svého otevření! Všechny prohlídky organizované městem Prostějovem jsou zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.