Začíná tradiční pouť v Klatovech

KLATOVY – Klatovy ožili oblíbenou poutí! Návštěvníky čeká opravdu nabitý program. Letošní Klatovská pouť už probíhá od 8. do 14. července. Akce plná tradice a kultury nabízí pestrý program pro celou rodinu. Nenechte si ujít příležitost zažít jedinečnou atmosféru této slavnosti.

I v letošním roce bude součástí pouti mezinárodní folklorní festival. Dnes, ve středu desátého července od devatenácti hodin na nádvoří jezuitské koleje proběhne předfestivalový večer s folklorními soubory Chorošek, Šumavánek a Šumava. Ve čtvrtek na Erbenově náměstí bude od 15 do 22 hodin plné pouťových atrakcí. V 18 hodin se v refektáři jezuitské koleje koná přednáškový koncert Zity Skořepové Honzlové. V pátek vystoupí folklorní v domovech pro seniory. Náměstí Míru nabídne staročeský jarmark. Těšit se také můžete na pouťové atrakce na náměstí Míru a večer plný folkloru s cimbálovou muzikou.

Program klatovské pouti zahrnuje motoristickou pouť, prohlídky kostelů a sklářských expozic. V letním kině proběhne Klatovská pouťová heligonka a večer zakončí festivalový galaprogram.