PARDUBICKÝ KRAJ – Velmi silné bouřky se ženou na Pardubický kraj od dnešního dne 15. hodiny do zítřka do 2 hodin ráno. Očekává se přechod linie bouřek se silným větrem.
Hasiči i meteorologové vydali varování před velmi silnými bouřkami, větrem s nárazy 90 až 110 kilometrů v hodině, velkými kroupami dva až pět centimetrů a intenzivními srážkami kolem čtyřiceti milimetrů. „Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Vítr může vyvracet stromy a působit i rozsáhlejší škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Nebezpečí představují také kroupy a blesky,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.
Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém krajia žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.
Doporučuje se dbát na bezpečnost, a to hlavně na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty a kroupami. Zajistěte si okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Při řízení auta v bouřce snižte rychlost jízdy a jeďte velmi opatrně, sledujte také zpravodajství.
