Muž si všiml vozidla zaparkovaného v jedné z obcí na Kroměřížsku v půlce února. „Její obhlídkou zjistil, že jsou uvnitř klíče v zapalování. Využil příležitosti, usedl za volant a s dodávkou odjel do jiné obce na nákup,“ uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška.
Netušil však, že už mu byla hlídka obvodního oddělení v patách. Policisté muže dopadli před prodejnou. „Lustrací policisté zjistili, že má platný zákaz řízení. Navíc u něj zjistili více jak 1,5 promile alkoholu v krvi. Vozidlo v hodnotě 80 tisíc korun tak mohlo být vráceno nepoškozené majiteli,“ řekl Šiška.
Mohlo by vás zajímat
Za neoprávněné užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí mu nyní hrozí až dva roky vězení. Majitel vozidla, který své auto nezabezpečil, vyvázl s domluvou.

