Umístění bylo zvoleno strategicky v bezprostřední blízkosti nájezdu na dálnici D49, což umožní posádkám záchranné služby rychlejší a bezpečnější přesuny v regionu. „Očekáváme zkrácení dojezdových časů k pacientům, a tedy lepší dostupnost přednemocniční neodkladné péče nejen pro obyvatele Holešova, ale i okolních obcí,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
Vznikne zde centrální sklad pro všechny záchranky
V rámci projektu se také vybuduje centrální sklad zdravotnického materiálu, který bude sloužit všem výjezdovým základnám v kraji. „Díky výhodné poloze u hlavního dopravního tahu bude možné rychle zásobovat stanoviště i v případě mimořádných událostí,“ doplnil ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jan Šebek Cholewa.
Mohlo by vás zajímat
Nové zázemí tu najde také speciální zásahové vozidlo IVECO, určené pro řešení mimořádných situací, které nyní sídlí v Kroměříži. Výjezdová základna by měla být zprovozněna nejpozději v roce 2028, centrální sklad o rok později.
Základna se stane 18. v kraji
Aby mohly začít přípravné práce na projektu, bylo nutné převést stavební parcelu do majetku zdravotnické záchranné služby, což nyní schválili krajští zastupitelé. Investorem stavby za 170 milionů korun bude Zlínský kraj, který záchrannou službu zřizuje.
Zlínský kraj má v současné době 17 výjezdových základen zdravotnické záchranné služby, ta holešovská bude osmnáctá. V letošním roce byla otevřena nová výjezdová základna v Luhačovicích, nová přístavba základny v Uherském Hradišti a dokončena revitalizace základny v Kroměříži.

