Kapela vznikla v roce 1993 původně jako sestava pro zahraniční výjezdy souboru Lipta Liptál. K zakládajícím členům patřili známí muzikanti Jiří Nechanický starší a mladší, podle nichž také soubor dostal své jméno. Už od svých počátků se profiluje jako skupina, která má ráda lidovou muziku v tradičním i netradičním provedení, a přestože za dobu svého fungování prošla výraznou generační proměnou, platí to dodnes.
A přesně v tomto duchu se Cimbálová muzika J. Nechanického představí také na Adventním muzicírování ve valašskomeziříčském kostele Nejsv. Trojice. Sestava v čele s primáškou Pavlou Nechanickou zahraje adventní a lidové melodie i známé skladby věhlasných skladatelů jako Antonio Vivaldi či Ennio Morricone. „Čeká nás úžasný hudební zážitek umocněný jedinečnou atmosférou kostela i blížících se Vánoc. Lístky jsou k dostání v předprodeji na recepci zámku Kinských, případný doprodej proběhne na místě před začátkem koncertu,“ uvedla kurátorka akce Bohdana Melichaříková z Muzea regionu Valašsko.
Mohlo by vás zajímat
O týden později (pátek 19. prosince) proběhne v kostele Nejsv. Trojice ještě tradiční dvojkoncert České mše vánoční Jakuba Jana Raby, na kterém pod taktovkou Daniela Poledňáka vystoupí ženský pěvecký sbor Hedvika, mužský pěvecký sbor Beseda, žáci a pedagogové ZUŠ Alfréda Radoka Val. Meziříčí, studenti Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži a další hosté. Lístky v předprodeji na 17 i 19 hodin zmizely, jako pára nad hrncem. „Případný doprodej nevyzvednutých rezervovaných vstupenek pak proběhne na místě,“ dodala Melichaříková.

