Situace na cestách nebyla nijak snadná, přesto noční statistika nehodovosti výrazně nestoupla. „Během dnešní noci jsme měli hlášené nesjízdné silnice na několika místech Jihočeského kraje, například u Velkého Ratmírova, Hlincovy Hory, Chyšek na Písecku, Budislavi, Mirovic nebo Krtova. Naštěstí jsme zatím v průběhu noci a rána nemuseli řešit větší počet nehod.“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.
Ve 22:30 vyjížděli hasiči k převrácenému kamionu v Jindřichově Hradci na Otíně. Zraněný řidič byl vyproštěn před příjezdem jindřichohradecké profesionální jednotky. Přibližně okolo půl čtvrté ráno zasahovali při nehodě osobního vozu mimo komunikaci u Besednice. Tato nehoda se obešla bez vyproštění a zranění. Zde zasahovala profesionální jednotka ze stanice Kaplice.
Mohlo by vás zajímat
Po šesté hodině ranní hasiče čekalo vytažení sypače z příkopu v obci Modrá Hůrka za spolupráce profi jednotek ze stanic Týn nad Vltavou a České Budějovice. Krátce na to zasahovali u havarovaného osobního vozu v Dolní Pěně. Při této nehodě, kterou zajišťovali profesionální hasiči z Jindřichova Hradce, také nedošlo ke zranění.


