Strážník obsluhující městský kamerový systém si jí všiml v momentě, kdy přistoupila k muži spícímu ve výklenku. „Nejprve se ho pokusila probudit, poté mu začala prohledávat oděv. Nakonec mu ze zadní kapsy kalhot vytáhla mobilní telefon,“ sdělila mluvčí ostravských strážníků Helena Badurová a doplnila, že krádež se stala v sobotu 11. dubna nad ránem.
Na místo vyjela nejblíže situovaná hlídka, která devatenáctiletou ženu zadržela. „Ta jim nejprve tvrdila, že nic neprovedla. Když jí strážníci sdělili, že její počínání je zaznamenáno kamerovým systémem, otevřela si kabelku a vytáhla z ní mobilní telefon, který pak hodila na spícího muže,“ dodala Badurová.
Strážníci následně muže vzbudili. „Třiatřicetiletý muž potvrdil, že telefon patří jemu a sdělil jim, že ženu nezná. Oba následně převezli na obvodní oddělení Policie České republiky, která celý případ dále šetří,“ uzavřela mluvčí.


