Jak prokličkovat křižovatkou v Otrokovicích? Po měsíci oprav nastane úplná uzavírka!

OTROKOVICE – Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic, výstavba mostu nad dálnicí D55 a nájezdových ramp k němu znepříjemňuje život řidičům projíždějícím přes Otrokovice. Práce na „pohořelické“ křižovatce v Kvítkovicích u hřbitova se potáhnou až do října a tak je po celou dobu stavebních prací nutno počítat s komplikacemi pro řidiče, cyklisty, chodce i vozy MHD. O víkendu nás navíc čeká úplná uzavírka ve všech směrech.

První měsíc prací je už téměř za námi. Křižovatka v Kvítkovicích je nyní obousměrně průjezdná z ulice Bří Mrštíků od hřbitova do průmyslové zóny, zatímco obě větve na Pohořelice a Napajedla jsou zcela uzavřeny. Z Otrokovic do Napajedel se dostanete po silnicích I/55, III/49724 a III/4976. MHD je vedeno po objízdné trase a pěším a cyklistům je umožněn průchod vyznačeným koridorem. S touto situací musíme počítat do pátku.

Tento víkend však nastane úplná uzavírka celé křižovatky a řidiči jedoucí ve všech směrech budou muset využít objízdnou trasu. Autobusová linka 55 se místo zastávky Kvítkovice, Napajedelská zastaví na Kvítkovice, Zlínská a pojede ke hřbitovu přes Kvítkovice, náves. Za hřbitovem se autobus otočí na křižovatce se silnicí, která odbočuje ke skládce, směrem na zastávku Kvítkovice, hřbitov.

Po úplné uzavírce se doprava vrátí do předchozího stavu, kdy budou uzavřena obě ramena křižovatky na Pohořelice a Napajedla. Pokud budou práce pokračovat podle plánu, tato fáze oprav skončí 15. října letošního roku.