Děti v Hradišti už se mohou začít těšit! Na hřištích přibudou nové prvky

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Okresní město pokračuje v opravách dětských hřišť a tentokrát dojde i na Vésky. Do prostoru na ulici Padělky přibudou nové herní prvky za celkem osm set tisíc korun. Po červencové opravě je děti budou moct ihned otestovat!

„Pro ty úplně nejmenší děti jsou určeny pískoviště s plachtou, vahadlová houpačka a pérovací houpadlo,“ vypočítává místostarosta Čestmír Bouda. „Pro děti od tří do šesti let je určena herní sestava s klouzačkami a lanovými prvky a děti od šesti do dvanácti let zde budou mít navrženou dvojhrazdu a multifunkční šplhací sestavu.“ Nebude chybět ani trojhoupačka s hnízdem a kolotoč.

Vésky ale nejsou jediným místem, kde na děti čekají novinky. „Na letošní prázdniny je v plánu revitalizace dětských hřišť v Sadech na ulici Ztracená a na sídlišti Východ u ZŠ Větrná,“ sdělil tiskový mluvčí města Jan Pášma. „Na obou hřištích budou instalovány  vysoce odolné herní prvky pro starší děti a mládež. U ZŠ Větrná je navrhnuta nová dopadová plochy z lité pryže, která je vzhledem k typu vybraných sestav považována za nejbezpečnější.“ Do revitalizací hřišť tak město v letošním roce vloží tři miliony korun.