Začala rekonstrukce silnice mezi Cvikovem a Lindavou

ČESKOLIPSKO – Za rok by měli řidiči mezi Cvikovem a Lindavou jezdit po lepší silnici. Začíná totiž rekonstrukce silnice III/26836, která tudy prochází. Hotovo má být v polovině příštího roku.

Oprava se týká úseku o délce necelého pět a půl kilometru. „Dojde ke srovnání šířky tak, aby odpovídala rozměru stanovenému pro tuto kategorii silnice. Rekonstrukce zahrnuje také zpevnění krajnic, obnovu a doplnění bezpečnostního zařízení, výměnu svislého a vodorovného dopravního značení, pročištění příkopů a rekonstrukci třiatřiceti propustků a pěti opěrných zdí,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Sviták.

Rekonstrukce komunikace vychází ze zpracované diagnostiky vozovky a uskuteční se ve dvou variantách. V místě, kde nebude zásah do vozovky v celé šíři, bude provedena recyklace za studena. Tam, kde bude zásah do stávající vozovky větší, dojde ke kompletní rekonstrukci spojené s položením celoplošných asfaltových vrstev.

Stavbu hradí v celé výši Liberecký kraj ze svého rozpočtu, jelikož na úsek silnice nejde uplatnit státní ani evropská dotace. Cena činí 102 086 355,62 korun včetně DPH. Rekonstrukce potrvá 270 dní.

Foto: Liberecký kraj