Pro těžce zraněného popeláře letěl do Bojanovic na Znojemsku vrtulník

ZNOJMO – Ve čtvrtek krátce po deváté hodině dopoledne se stala dopravní nehoda osobního a popelářského auta v Bojanovicích na Znojemsku ve směru na Jevišovice. Skončila těžkým zraněním závozníka popelářského auta.

Dopravní nehoda osobního a nákladního automobilu v obci Bojanovice zaměstnala profesionální jednotku hasičů ze stanic Znojmo. Jak uvedl policejní mluvčí Petr Vala, podle prvotních informací policistů osobní auto značky Škoda Octavia zezadu narazilo do popelářského vozu a srazilo ze stupátka závozníka. Při nehodě se závozník těžce zranil. Hasiči ho pomohli transportovat do vrtulníku letecké záchranné služby. „Mladý muž byl při vědomí. Po poskytnutí přednemocniční péče ho s těžkým zraněním transportoval vrtulník na urgentní příjem do brněnské fakultní nemocnice,“ popsala zásah záchranářů jejich mluvčí Michaela Bothová. Škoda na bouraných autech se odhaduje na 60 tisíc korun. „Dechová zkouška na alkohol byla u řidičů negativní,“ doplnil Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.