Tragická nehoda v Brně: Střetlo se osobní auto s kamionem, řidič osobního auta zemřel

BRNO – V Průmyslové ulici v Brně došlo v úterý po jedné hodině odpoledne k čelnímu střetu osobního auta a kamionu. Na místě jeden řidič zemřel, druhý skončil v nemocnici.

V úterý odpoledne vyjely dva zásahové vozy hasičů ze stanice Brno-Líšeň k vážné nehodě kamionu a osobního auta. Hasiči po příjezdu k místu nehody na ulici Průmyslová zjistili, že se čelně srazil osobní vůz s kamionem. Po srážce zůstal v osobním autě zaklíněný řidič, který svým zraněním podlehl. Kamion stál částečně mimo silnici a jeho řidič skončil v péči záchranářů. „Jeden člověk bohužel zemřel ještě před příjezdem našich zdravotníků, už jsme mu nemohli pomoci. V péči jsme měli muže, který utrpěl zranění středně těžkého charakteru. Po ošetření jsme jej k další péči převezli do Fakultní nemocnice Brno,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. „Hasiči zajistili prostor proti požáru a po zdokumentování nehody policií si velitel zásahu povolal ze stanice Brno-Lidická vyprošťovací techniku k posunutí kamionu zpět na silnici. Vyprostili řidiče z vraku osobního auta a uklidili vozovku. Během zásahu byla komunikace uzavřena. Hasiči zásah na místě ukončili krátce po 19. hodině,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak uvedl policejní mluvčí Petr Vala, podle prvotních informací řidič osobního vozidla z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním automobilem. Dechová zkouška řidiče kamionu neprokázala žádný alkohol. Po dobu vyšetřování tragické srážky byla komunikace u průmyslové zóny až do večerních hodin neprůjezdná. Objízdná trasa byla vedena po okolních silnicích, kdy ale v místě nevznikaly žádné dopravní komplikace. Předběžná škoda byla vyčíslena na 380 tisíc korun. Přesnou příčinu vzniku dopravní nehody budou nyní zjišťovat brněnští dopravní policisté.

foto: Policie JMK
foto: ZZS JMK
foto: HZS JMK
foto: HZS JMK