Tři králové vybrali sta tisíce

RYCHNOVSKO – Loni mohli zájemci přispívat pouze bezkontaktně, letos už směli koledníci vyrazit do ulic. Díky tříkrálové sbírce se podařilo vybrat na sociální služby o 50% finančních prostředků více než v předešlém roce.

Tříkrálová sbírka probíhala ve městě Opočno a okolí od začátku roku třemi způsoby. Občané mohli přispět buď online, nebo do statických pokladen a v neposlední řadě také přímo koledníkům. Statických pokladen bylo celkem čtyřiačtyřicet a byly rozmístěny na veřejných místech, jako jsou kostely, úřady či obchody. Hlavním koledovacím dnem byl 8. leden, do ulic vyšlo celkem 116 skupin, kteří v loňském roce kvůli protipandemickým opatřením nemohly do ulic vyjít vůbec. Ve výsledku se podařilo vybrat přes sedm set sedmdesát tisíc korun. „Peníze ze sbírky jsou používány na sociální službu osobní asistence, na další pomůcky do charitní půjčovny a přímou pomoc lidem v tísni. Nakoupili jsme další kyslíkové koncentrátory, po kterých je pořád velká poptávka, polohovací postele a část peněz pomohla pořídit jedno charitní auto,“ dodává farní charitu Jana Poláčková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.