Vichr zatápěl řidičům na Domažlicku! Na auta padaly stromy i střešní krytina

DOMAŽLICKO – Silný vítr, který se přehnal naším krajem, pořádně potrápil i řidiče na Domažlicku a zapříčinil tak řadu nepříjemných dopravních nehod a problémů na zdejších silnicích.

Na včerejší jízdu asi jen tak nezapomene dvaačtyřicetiletý řidič osobního auta Volkswagen Touran. Ten jel krátce před sedmou hodinou ráno směrem od Štítar na obec Vítání, když mu náhle z levé strany na přední část auta spadl strom. „K vyvrácení suchého stromu na komunikaci došlo vlivem silného poryvu větru. Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo ke zranění. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda 20 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

O něco později, krátce po desáté hodině, došlo k dopravní nehodě v Domažlické ulici v Horšovském Týně.  Jednapadesátiletému řidiči osobního auta BMW X5, který jel z Domažlické ulice do ulice Na Přeložce, spadla vlivem nárazového větru ze střechy domu na zadní sklo střešní krytina (eternit). „Na vozidle BMW došlo ke škodě 25 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn,“ pokračovala mluvčí.

Téměř ve stejnou dobu padaly také stromy na silnici mezi Domažlicemi a Kdyní v katastru obce Kout na Šumavě, a to na auta Škoda Octavia a Volkswagen Transporter. I zde suché stromy vyvrátil silný nárazový vítr. „Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen dechovými zkouškami. Škoda na vozidle Volkswagen byla vyčíslena na 20 tisíc korun, na vozidle Škoda na 40 tisíc korun. Všechny dopravní nehody evidují dopravní policisté z Domažlic,“ uzavřela Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zdroj: PČR