Devět zraněných při čtyřech bouračkách, hasiči a záchranáři měli plné ruce práce

HRADECKO, RYCHNOVSKO – Střet tří osobních aut a náklaďáku u kruhového objezdu, nebo srážka dvou osobních vozidel. Nejen takové byly zásahy hasičských jednotek a zdravotnické záchranné služby během včerejšího dne. Při jedné z nehod musely jednotky použít vyprošťovací techniku.

V Hradci Králové se staly tři dopravní nehody. K první z nich došlo krátce před půl pátou odpolední ve Vrchlického ulici. Zde se střetla vozidla Škoda a Volkswagen. Při nehodě se jeden člověk zranil a potřeboval péči záchranky. Jedno z vozidel poškodilo při nehodě plot. Místní profesionální hasiči z centrální stanice odstranili následky bouračky.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Krátce po půl páté odpolední, museli místní profesionální hasiči ze stanice Pražská přispěchat k nehodě tří osobních aut a náklaďáku. K té došlo na silnici č. 35 u kruhového objezdu u ČKD. Při bouračce se bohužel zranili tři lidé a musela se o ně postarat zdravotnická záchranná služba. Jednotka zabezpečila místo události, zajistila havarovaná vozidla a zkontrolovala, jestli neunikají pohonné hmoty. Po policejním vyšetřování pomohli hasiči odtahové službě s naložením nepojízdných aut.

Krátce před půl osmou večerní bouralo v Ulici Mostecká osobní auto. Při nehodě se zranili dva lidé. Profesionální jednotka z centrální stanice zajistila a uklidila místo události.

Na Rychnovsku na silnici č. 11 v Rybné nad Zdobnicí došlo krátce po páté hodině odpolední ke střetu dvou osobních vozidel. „Při nehodě byli zraněni tři lidé, z toho dvě osoby museli hasiči z aut vyprostit. Všichni zranění byli v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči obě havarovaná vozidla zabezpečili proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí nasvěcovali místo nehody pro potřeby policejního vyšetřování. Poté hasiči uklidili silnici, která musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Pak již byl možný provoz kyvadlově. Obě jednotky se z místa vracely na své základny až po osmé hodině večerní.