Chcete pomoci Ukrajině? Otevřelo se další centrum pro příjem humanitární pomoci

PARDUBICE – Chcete něčím přispět Ukrajině v této nelehké době? Od včerejšího dne se pro vás otevřelo centrum pro příjem humanitární pomoci v Hlaváčově ulici. Přikrývky, potraviny, oblečení i trvanlivé výrobky ale můžete dál nosit i na další taková místa. Otevřelo se také sběrné místo na starém vlakovém nádraží.

„V Pardubicích během víkendu lidé nosili humanitární pomoc například do kostela Panny Marie Bolestné, tam však mají organizátoři problém s prostorami i příjezdem aut. Rozhodně nebudeme nikomu bránit v organizování sběru humanitární pomoci, tímto krokem chceme koordinovat aktivitu našich občanů,“ řekl náměstek primátora Jan Nadrchal. Práce se chopí i dobrovolníci a dobrovolní hasiči. Sběrné věci se pošlou do krajského skladu humanitární pomoci, odkud budou převáženy podle aktuálních potřeb.

Další nové místo, kam můžete něco donést, je staré nádraží v Hlaváčově ulici. Odtud se pomoc odveze vlaky, které pravidelně směřují do západoukrajinského Čopu. Kdo chce pomoci Ukrajině, zapojte se do některé organizované a prověřené sbírky.