Řidiči pozor! Vysočinou projede o víkendu nadměrný náklad!

KRAJ VYSOČINA – Policisté budou o víkendu doprovázet vozidlo s nadměrným nákladem projíždějící Krajem Vysočina. Řidiči mohou v daných úsecích očekávat zpomalení provozu.

Během víkendu 5. – 6. března pojede napříč Vysočinou vozidlo přepravující strojírenskou součást z Třeště do Hněvkovic. „Náklad bude, za doprovodu dopravních policistů, směřován po silnicích I. a II. třídy, proto připomínáme řidičům, kteří pojedou po níže uvedených trasách, aby dbali zvýšené opatrnosti a případě potřeby umožnili bezpečné projetí,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Souprava vyjede v sobotu v 10:00 z Třeště po silnici II/406 do Kostelce a poté po silnici II/605 do Olešné před Pelhřimovem. Zde je naplánovaná přestávka a po 22. hodině bude náklad pokračovat z Pelhřimova po silnici I/34 na Jindřichův Hradec, Třeboň až do Českých Budějovic. Po průjezdu krajským městem zamíří k Hluboké nad Vltavou a po silnici II/105 až na Hněvkovice.

Nadměrný náklad budou cestou doprovázet jihočeští dopravní policisté. „Délka nákladu je 23 metrů, šíře 7,2 metru a výška 4,2 metru, proto v některých místech bude třeba při projíždění zatáček nebo obcemi vjetí do protisměru,“ dodala mluvčí.