Centrum pomoci Ukrajině se stěhuje

HRADEC KRÁLOVÉ – Přijalo tisíce uprchlíků ze země postižené válkou, nyní se krajské centrum bude stěhovat na jinou adresu. Mimo provoz bude pouze jeden den.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině bylo měsíc v provozu v hradeckém konferenčním středisku Aldis, kde se zaregistrovalo okolo deseti tisíc uprchlíků před válkou. Nyní se bude přemísťovat do administrativní budovy poblíž autobusového terminálu, ke stěhování by mělo dojít ve středu 30. března odpoledne. K provozu centra by mělo opět dojít ve čtvrtek 31. března v odpoledních hodinách. „Vyzkoušeli jsme si provoz ve velkých sálech a zjistili, že KACPU dokáže fungovat efektivně i na menším prostoru. Pro jeho další provoz jsme proto zvolili krajskou administrativní budovu Na Okrouhlíku. Stěhujeme se do místa, které je v blízkosti hlavního nádraží a je tedy dostupnější z hlediska přepravy uprchlíků veřejnou dopravou. Navíc využíváme volné prostory v krajské nemovitosti a nebudeme tak dále blokovat hradecké kongresové centrum, které bude v následujících měsících dějištěm řady komerčních akcí,“ dodává hejtman KHK Martin Červíček.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.