Pět jednotek hasičů likvidovalo požár řepky uvnitř sila. Škoda přesahuje milion korun

RYCHNOVSKO – Toto úterý krátce po čtvrté hodině odpolední přijali hasiči na tísňové lince oznámení, že v Dobrušce v areálu firmy v ulici Na Poříčí došlo k požáru v jedné buňce skladovacího sila. Uvnitř se nacházelo zhruba 120 tun řepky.

„Zásobník nebylo možné vyskladnit, proto se po dohodě s místním technologem zvolil postup, při kterém byl objem uskladněné řepky zalit vodou. Vodu dostávali hasiči dovnitř pomocí suchovodu, na místě byla preventivně připravena i výšková technika,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Jednotky pomocí termokamery po celou dobu kontrolovali teplotu, která byla uvnitř sila. Ta naštěstí po zalití vodou začala klesat.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Krátce před sedmou hodinou večerní byl požár zlikvidován. Proč k požáru došlo zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,2 milionu korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou a Hradce Králové, za vydatné pomoci dobrovolných jednotek z Dobrušky a Opočna.