Policisté prošetřují krádež kabelky. Pátrají po dvojici na snímcích

STRAKONICE – Policisté ze Strakonic prošetřují od poloviny března případ krádeže kabelky. Žena kromě věcí v kabelce přišla o hotovost, kterou někdo vybral z bankomatu. Policistům se podařilo zajistit záznam z bezpečnostní kamery bankomatu.

Od 12. března 2022 policisté z Obvodního oddělení Strakonice prošetřují případ krádeže peněženky na nádraží ČSAD ve Strakonicích. „Kabelku s mobilním telefonem, peněženkou, doklady a finanční hotovostí si žena odložila na lavičku a poodešla k nástupišti vyprovodit a rozloučit se s příbuznou. Když se vrátila k lavičce, kabelka i s věcmi byla pryč,“ popsala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté, kteří případ prošetřují, zjistili, že odcizenou kartu ještě v den krádeže použily dvě osoby v Českých Budějovicích, které se pokusily o neoprávněný výběr hotovosti z bankomatu. Při výběru je ale zachytila bezpečnostní kamera.

Policisté se nyní obracejí s žádostí o spolupráci na veřejnost, která by mohla pomoci při stanovení totožnosti osob a přispět tak k objasnění případu. Veškeré informace k osobám zachyceným na fotografiích předejte policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo na telefonním čísle 974 237 700.

„Opětovně upozorňujeme občany na rizika spojená s krádežemi kabelek. Nikdy nenechávejte své věci bez dozoru. U platební karty neponechávejte PIN kód ke kartě. Peněženky i další doklady, pokud možno, ukládejte do vnitřních kapes kabelky. Vždy pamatujte, že pachatelům stačí sebemenší chvilka, aby se zmocnili odložených věcí,“ dodává Nováková.

Nepoznáváte dvojici na snímcích (zdroj Policie ČR)
Nepoznáváte dvojici na snímcích (zdroj Policie ČR)