Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině mění provozní dobu

ZLÍN – Klesající počty příchozích uprchlíků z válkou zasažené Ukrajiny vedly Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v areálu zlínské nemocnice k úpravě provozní doby. Příchozí tady nově odbaví jen ve všední dny od 8 do 17 hodin.

Změnu provozní doby navázanou na snižující se počty uprchlíků potvrdil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. „V posledním týdnu do centra přichází denně do padesáti lidí, tyto počty bychom už byli schopni odbavit na jednotlivých pracovištích, nicméně čekáme na jasný pokyn vlády k ukončení provozu centra. Kdy by k tomu mělo dojít, zatím není jasné. Zůstáváme solidární s ostatními kraji, ale vláda by měla rozhodnout, kolik osob do republiky ještě pustí,“ uvedl hejtman Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přechod z čtyřiadvacetihodinové provozní doby ovlivnil také působnost policistů. „O víkendu a svátcích budou cizinečtí policisté řešit pouze naléhavé a individuální případy hodné zvláštního zřetele,“ potvrdila mluvčí policistů Simona Kyšnerová.