Štýřická železniční poliklinika poslouží jako cvičiště pro zásahovku a psovody

BRNO – Ještě než půjde k zemi, poslouží budova jako cvičiště pro zásahovou jednotku a psovody. Místo poskytne město zdarma.

„Využití polikliniky by bylo podle žádosti Policie České republiky velkým přínosem pro výcvik zásahové jednotky z důvodu lokace a charakteru prostředí. Opuštěná a oplocená budova je místem, které nabídne řadu možností včetně dílčích činností, jako je práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Policie by využila polikliniku přibližně jedenkrát měsíčně,“ sdělil 3. náměstek primátorky Jiří Oliva.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Psovodi zase oceňují polohu a velikost budovy. Pro trénink záchranářských psů je takových lokalit málo, jednotka by poté využila i sutiny po demolici. Žadatelé jsou srozuměni s technickým stavem a přijímají všechna rizika. Již od roku 2015 město usilovalo a získání areálu kolem polikliniky, to se mu povedlo až letos, kdy ho koupilo za 60 milionů korun od Správy železnic. Lokalita je velmi důležitá pro výstavbu budoucího hlavního nádraží.  Po demolici chce město celé území oživit a vybudovat zde protipovodňová opatření, jejichž součástí má být i park, a lávku přes řeku.