Pád letadla u Bořitova: Pilot vyskočil v příliš malé výšce, padák ho už nezachránil

BLANSKO – Nové poznatky o leteckém neštěstí, které se stalo na Blanensku, zveřejnili nyní policisté. Chtějí najít svědky, kteří tragédii viděli.

Při havárii malého motorového letadla mezi Bořitovem a Krhovem zemřel druhou sobotu v červnu pilot. Další muž z letadla se zranil. O neštěstí jsme psali v článku. Podle nových zpráv policistů vzlétlo z letiště v Bořitově výsadkové letadlo se čtyřmi lidmi na palubě. Co se přesně stalo, není v tuto chvíli ještě jasné. „Z letadla stačili vyskočit tři výsadkáři i pilot. Ten však zvládl složitější manévr až příliš pozdě. Padák už ho kvůli malé výšce nedokázal zachránit,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb. Policisté teď žádají o pomoc případné svědky. Okolnosti nehody by mohly pomoci objasnit videozáznamy lidí z letiště, odkud se letadlo vypravilo. „Na objasnění všech příčin tragédie nyní pracují blanenští policisté společně s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Případ je prověřován jako trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ dodal Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.