Největší cyklistický etapový závod v České republice po roce opět v Olomouckém kraji

OLOMOUCKÝ KRAJ – Největší a tradičně nejkvalitněji obsazený cyklistický závod na českých silnicích Sazka Tour zavítá po roce opět do Olomouckého kraje. Čtrnáctý ročník etapového podniku první kategorie Mezinárodní cyklistické unie se pojede v pěti krajích od 4. do 7. srpna, Olomouckým krajem přitom projedou všechny čtyři etapy. 

Letos bude na Sazka Tour startovat dvaadvacet nejlepších sedmičlenných světových a českých profesionálních cyklistických týmů. Cílem organizátorů je dostat na start nejlepší české reprezentanty, včetně aktuální tuzemské jedničky Jana Hirta, vítěze jedné z etap letošního Giro d’Italia. Z World Tour jsou například přihlášeny týmy Team BikeExchange – Jayco a BORA – hansgrohe.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Olomouckém kraji zdolají závodníci trasu dlouhou 714 kilometrů s celkovým převýšením více než deset tisíc metrů, protkaná je divácky atraktivními místy, na kterých leží vrchařské a sprinterské prémie. První etapa povede ve čtvrtek 4. srpna z Uničova do Prostějova, druhá má o den později start v Olomouci a cíl na Pustevnách, ve třetí části pojedou cyklisté v sobotu 6. srpna z Moravské Třebové na Dlouhé stráně a nedělní finále vede ze Šumperka do Šternberka. Detailní přehled jednotlivých etap najdete ZDE. Ve městech je vždy v den závodu potřeba počítat s uzavírkami center a s průběžnými uzavírkami na trati, kudy cyklisté pojedou.

“Letošní novinkou je vložený závod pro hobby sportovce Sazka Tour Challenge, který se pojede v sobotu 6. srpna před hlavním pelotonem a bude měřit čtyřicet kilometrů. Odvážlivci by si měli vyzkoušet dvě drastická stoupání z Koutů nad Desnou na Dlouhé stráně s celkovým převýšením zhruba sedmnáct set metrů na dvaceti kilometrech. V průběhu závodu budou Dlouhé stráně uzavřené z obou stran,” informovala mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová. Podrobnosti k závodu pro hobby sportovce najdete ZDE.