U novoměstské nemocnice vzniká čtyřicet nových parkovacích míst

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Na pozemku u nemocnice v Novém Městě na Moravě má během tří měsíců vzniknout nové parkoviště. Stavbu si již převzal zhotovitel.

V okolí novoměstské nemocnice je míst vhodných k parkování stále nedostatek. Pro vybudování nové parkovací plochy vybrala nemocnice prostory za stávajícím parkovištěm v části obrácené směrem ke garážím, konkrétně jde o pozemek, jehož vlastníkem je Kraj Vysočina.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Jednatřicet nových stání pro auta vznikne na parcele, jež na „horní“ parkoviště bezprostředně navazuje. „Devět dalších parkovacích míst nahradí zrušené ostrůvky se zelení na stávajícím parkovišti. Zeleň na některých místech byla v katastrofálním stavu, nedaří se jí tam, proto jsme se rozhodli tato místa přeměnit na další parkování,“ říká technický náměstek nemocnice Jiří Drdla.

Výstavba nových parkovacích ploch vyjde nemocnici na téměř 2,5 milionů korun. Město na stavbu přispěje částkou 700 tisíc korun. Termín dokončení stavby je naplánovaný na 15. listopad letošního roku.