V Hrušovanech nad Jevišovkou hořel rodinný dům. Škoda je dva miliony

ZNOJMO – V pondělí hasičské jednotky zasahovaly u požáru obytného pokoje a střešní konstrukce rodinného domu ve Znojemské ulici v Hrušovanech nad Jevišovkou. Škody jdou do milionů.

Operační středisko hasičů vyslalo před 8. hodinou ranní do Hrušovan nad Jevišovkou jednotky k nahlášenému požáru uvnitř rodinného domu. První jednotka dorazila na místa za čtyři minuty od ohlášení události. Hasiči zjistili, že uvnitř domu se již nikdo nenachází a nikdo není zraněný. Pomocí tří vodních proudů dostali požár pod kontrolu a zabránili jeho rozšíření do sousedního domu. Plameny zničily jeden obytný pokoj a střešní konstrukci. Po fasádě se také dostaly na sousední dům, tam však hasiči šíření požáru včas zastavili. „Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 10.11 hodin. Škoda se předběžně odhaduje na 2 miliony korun. Zásahem jednotek hasičů se podařilo uchránit majetek v hodnotě asi 12 milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektrickém spotřebiči,“ informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.