Stavba Palačovské spojky začne příští rok, obchvat Valašským Meziříčím nejdřív za 7 let

VSETÍNSKO – Blíží se zahájení významné dopravní stavby, která by měla ulevit všem městům, přes které prochází silnice I/35. Vedení Valašského Meziříčí o tom informoval ředitel zlínské správy ŘSD ČR Karel Chudárek. Samotné město by se mělo dočkat obchvatu mezi lety 2029 a 2030.

ŘSD aktuálně dokončuje projektové práce na podobě dvoupruhového obchvatu s náklady bezmála 4 miliardy korun a délkou 6 kilometrů. „Od roku 2020 máme podánu žádost o územní rozhodnutí a věříme, že vydáno bude v příštím roce. Následovat bude výkup pozemků s tím, že mezi lety 2026 až 2027 bychom chtěli zahájit stavební práce. Za tři roky poté bychom se měli projet po novém obchvatu,“ nastínil přípravu projektu Karel Chudárek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„V přípravě nás dosud nejvíce zdržela protipovodňová opatření v Jarcové a Poličné, kde jsme vedli složitá jednání mimo jiné s Povodím Moravy. Příprava projektu obchvatu města Valašské Meziříčí však pokračuje,“ dodal Chudárek.

Letos se také provádí archeologický průzkum a další přípravné práce na důležité stavbě takzvané Palačovské spojky. „Momentálně čekáme na výsledek výběrového řízení na dodavatele celé stavby dlouhé 5,2 kilometru s projektovanými náklady 2,5 miliardy korun. Na jaře příštího roku bychom chtěli začít stavět a v roce 2025 by měla být tato komunikace uvedena do provozu,“ oznámil Karel Chudárek.