Kroměříž už má o vánočních trzích jasno. V plánu je videomapping i koncerty dvou hvězd

KROMĚŘÍŽ – Po letech covidových omezení by se letošní Vánoce v Kroměříži měly uskutečnit v plné parádě. Město opět připravuje rozsvícení čtyř adventních svíček, letos by měl být k vidění již na minulé Vánoce plánovaný videomapping a také koncerty dvou hvězd českého hudebního nebe – Davida Kollera a Anny K. Vánoční trhy se uskuteční na Velkém náměstí od 10. do 22. prosince.

Velké náměstí opět rozzáří stylová světelná výzdoba zahrnující vstupní bránu, osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, nasvícenou kašnu a světelné nebe, které se rozprostře nad hlavami návštěvníků trhů. V sobotu 10. prosince trhy zahájí videomapping a večerní koncert Davida Kollera. Připraveny budou přibližně dvě desítky stánků se sortimentem zaměřeným na dobré jídlo a pití a na drobné zboží spojené s Vánocemi.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Chybět nebude ani oblíbený slaměný betlém či vánoční hrnečky. Po celých 13 dnů by trhy měl doplňovat i kulturní program, který kromě koncertů nabídne pohádky, dílničky, zimní kino, programy dětí ze základních škol i místních folklorních a pěveckých souborů. „Jedním z hlavních lákadel pak bude na zlatou neděli koncert zpěvačky Anny K.,“ prozradila vedoucí radničního odboru Útvar tajemníka Petra Svačinová.

Čtyři zmíněné adventní svíce město rozsvítí 27. listopadu v 17 hodin na náměstí Míru, 4. prosince v 17 hodin na Komenského náměstí, 11. prosince v 17 hodin na Masarykově náměstí a 18. prosince v 17 hodin na Velkém náměstí. Konkrétnější informace k programu i podobě vánočních trhů bude radnice zveřejňovat postupně v dalších týdnech.