Zlín se zazelená mladými stromy, chystá se i výsadby cibulovin

ZLÍN – Podzimní období patří výsadbě stromů. Letos jich na různých lokalitách Zlína přibude 173. „Celkově bude vysazeno 152 kusů listnatých alejových stromů v zastoupení: javory, lípy, buky, duby, habry, jasany, jírovce, lísky, olše, jeřáby, okrasné třešně, višně, jinany, temnoplodce, muchovníky, platany, ibišky a jerlín,“ vyjmenoval náměstek primátora pro městskou zeleň Bedřich Landsfeld.

Ve městě přibude i 21 jehličnanů, konkrétně jedle, smrky, borovice, modříny, jedlovec a cypřišovec. „Kvůli výraznému suchu během letošního roku i minulých let budeme nahrazovat uhynulé stromy, které tvoří téměř 60 procent plánované výsadby stromů, dva kusy byly zničeny vandalismem. Další stromy budou vysazeny jako uložená náhradní výsadba za kácení stromů a na přání občanů,“ uvedl Landsfeld.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nových stromů se dočká Sad Svobody, Park Komenského, Park u UTB,  třída T. Bati, ulice Štefánikova, Sokolská, Přílucká, Bartošova čtvrť, Benešovo nábřeží a Obeciny. Na Jižních Svazích se zazelená Centrální park, ulice Družstevní, Okružní, Česká, Křiby a Luční, nezapomene se ale ani na místní části Mokrá, Mladcová, Malenovice, Prštné, Štípa, Kudlov, Příluky, Klečůvka a Jaroslavice.

V říjnu se zahradníci pustí i do výsadby cibulovin a hlíz, celkem jich má být 82 900. Na jaře pak budou Zlín zdobit tulipány, narcisy, krokusy, ladoňky, ladoničky, okrasné česneky, hyacinty, sasanky, liliochvostce, řebčíky, modřence a konvalinky.