Studenti na Vysočině budou od nového roku jezdit výhodněji

KRAJ VYSOČINA – Ceník Veřejné dopravy Vysočiny se od 1. ledna rozšiřuje o 24hodinovou zvýhodněnou jízdenku pro děti, mládež a studenty. Kraj Vysočina tak reaguje na zvýšenou poptávku po stejné jízdence, která je nabízena v rámci běžného jízdného a pro rodiny.

Cena této celodenní dětské, mládežnické a studentské jízdenky je stanovena na 75 korun. „Zakoupená jízdenka platí na linkách objednaných Krajem Vysočina po dobu 24 hodin od okamžiku jejího zakoupení. V době její platnosti je možné absolvovat libovolný počet jízd v obou směrech,“ upřesnil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Za rodinnou jízdenku zaplatí cestující 300 korun a mohou jí využít dva dospělí a až tři děti. Její zakoupení se vyplatí i v případech, kdy se do časovém intervalu 24 hodin vejdete do dvou po sobě následujících dnech. „Obliba u tohoto typu jízdného stoupá u delších pravidelných cest například mezi Jihlavou a Brnem. V těchto případech se vyplatí nejen rodinná jízdenka, ale i 24hodinová běžná jízdenka pro cestující jednotlivce. Ta přijde na 150 korun,“ doplňuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Miroslav Houška.

Zájem o rodinné 24hodinové jízdenky za poslední dva roky výrazně narostl. Zatímco v roce 2020 to bylo 93 zakoupených jízdenek, v roce 2021 se jejich počet navýšil na 672 kusů a jen za prvních deset měsíců letošního roku to již bylo 1060 jízdenek.