Sníh zkomplikoval dopravu ve středních Čechách. Silničáři vytipovali nejrizikovější místa!

Foto: ŘSD

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Mokrý sníh dnes komplikoval dopravu na středočeských silnicích. Silničáři měli na Benešovsku a Kutnohorsku v terénu veškerou techniku, na Kutnohorsku vyjely i traktorové radlice.

Policie v úterý dopoledne zhruba na hodinu uzavřela dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy. Kvůli silnému sněžení na dálnici uvízlo několik kamionů a tvořily se dlouhé kolony.

Omezený provoz

Kamiony brzdily dopravu u Votic na Benešovsku na silnici I/3, hlavním tahu z Prahy na Tábor. V 8:00 havarovalo u Votic nákladní auto, vytvořily se zde dlouhé kolony kvůli dalším stojícím kamionům. Dopravu ve střední Čechách, hlavně na Benešovsku ztěžovaly i stromy, které spadly na silnici. Odpoledne už byla doprava ve Středočeském kraji bez potíží.

Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám, zejména kvůli silné sněhové pokrývce, byl omezen i provoz autobusů v jihovýchodní části Středočeského kraje, především Vlašimska, Dolních Kralovic a Votic. Odpoledne se i zde provoz vrátil k normálu.

Varování od silničářů

Řidiči v ČR zažívají v těchto týdnech podle silničářů nejnebezpečnější část začátku zimy. Střídají se teploty těsně kolem nuly, přes den do tří čtyř stupňů a v noci padají těsně pod bod mrazu. Nad ránem kolem čtvrté až šesté hodiny se může tvořit ledovka, námraza, namrzlá mlha. Nejnebezpečnější je, že se lokálně na desítkách metrů zhorší jízdní vlastnosti vozovky a řidiče to může dramaticky překvapit.

Mapa

Ředitelství silnic a dálnic ČR pro Prahu a Středočeský kraj vytipovalo nejrizikovější místa napříč celým Českem. Jedná se o území v blízkosti lesů a především mosty. Nečekaná námraza se může vytvořit v podstatě kdekoliv.

Přehled typických rizikových míst v mapě

Zdroj: ŘSD