Z kaple odcizil stoletou sošku Panny Marie Lurdské. Policie hledá svědky

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRACHATICKO – Vimperští policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže. Pachatel se vloupal v obci Stachy do kaple, ze které odcizil dřevěný model kapličky i stoletou sošku Panny Marie Lurdské. Policisté nyní pátrají po pachateli.

O případu informovala policejní mluvčí Martina Joklová. „Dosud neznámý pachatel se z neděle na pondělí za použití násilí vloupal do Kaple Panny Marie Bolestné v obci Stachy. Z kaple následně odcizil dřevěný model kapličky, včetně sošky Panny Marie výšky dvaceti centimetrů a dále z dřevěného klekátka odcizil porcelánovou sošku Panny Marie Lurdské v barevném provedení výšky padesáti centimetrů chráněnou pod skleněným poklopem, stáří sta let,“ popsala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pachatel svým protiprávním jednáním způsobil škodu za nejméně 25 000 korun. Vimperští policisté nyní po pachateli pátrají. „Žádají případné svědky události o informace, které jim můžou poskytnout na tísňovou linku 158,“ dodává Joklová.